طراحی سایت ریسپانسیو

مزیت استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو در اصل برای نمایش زیبای سایت در موبایل و تبلت در نظر گرفته شده است و هدف آن این است که با یک طراحی مشترک در ساختار وب سایت در انواع ابزارهای مشاهده سایت از قبیل کامپیوتر و تبلت و موبایل بتوان وب سایت را به زیبایی نمایش داد همچنین از دیگر مزایای استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو، بالا رفتن امتیاز سئو سایت می باشد.

آیا امکان تبدیل سایت قدیمی به یک سایت ریسپانسیو و به روز با همان ساختار هست؟ و یا اینکه ساختار و تم قدیمی کلا دستخوش تغییر شود ؟

قالب سایت قدیمی شما به روز می گردد در صورتی که قالب فعلی وب سایت شما به صورت کامل در دسترس باشد، ولی در غیر این صورت می بایست برای طراحی سایت ریسپانسیو، قالب جدیدی از ابتدا طراحی و نصب شود.

طراحی ریسپانسیو سرعت سایت را کند می کند؟

طراحی سایت ریسپانسیو از استاندارد های وب 3 می باشد که نه تنها باعث کندی وب سایت نمی شود بلکه سبب می شود سایت در ابزارهای مختلف به خوبی و با سرعت مناسب بارگذاری و نمایش داده شود.

رعایت نکات مهم در نسخه ریسپانسیو وب سایت

از نوشتن متن های طولانی خودداری کنید و هر پاراگراف را به صورت مشخص ورود محتوا کنید. به دلیل کوچک بودن صفحه نمایش موبایل برای خواندن یک متن باید چند بار صفحه را لمس کنند و این موضوع با زیاد شدن این کار ممکن است برای خواننده خسته کننده شود و با اینکه محتوای مفیدی در سایت قرار دارد آن را ترک کند. همچنین استفاده از فونت ریز و نامناسب نیز می تواند مشکلاتی را به وجود آورد.

بهترین راهکار برای نمایش متون طولانی استفاده از دکمه ادامه مطلب و یا اطلاعات بیشتر جهت نمایش کامل متن می باشد. شماره تلفن ها را برای تماس موبایل فعال کنید، برای راحت تر شدن شماره های تماس برروی آن لمس می کنید سپس به صورت مستقیم تماس حاصل می شود.

طراحی سایت ریسپانسیو

مقرون به صرفه بودن

یکی از مزایای بسیار خوب طراحی سایت ریسپانسیو این است که شما می توانید با هزینه بسیار پایین تر از طراحی اپلیکیشن شخصی نسخه اندروید خود را ارائه کنید و تنها با وب سایت نسخه ریسپانسیو یک اپ هایبرید بسازید.

انعطاف پذیری بالا

هر دستگاه یک اندازه صفحه نمایش و رزولوشن مشخصی دارد بنابراین عکس ها و نمودارها و جداول و عرض و طول متن در هر دستگاه متناسب با دستگاه تغییر خواهد کرد. (طراحی سایت واکنش گرا)

تجربه کاربری مفید

مهم ترین بخش هر وب سایت محتوای آن می باشد و وب سایت هایی موفق تر خواهند بود که کاربران بتوانند به راحتی به بخش های محتوایی سایت دسترسی پیدا کنند و از مطالب و خدمات آن استفاده کافی ببرند.

توصیه موتور جستجوی گوگل

گوگل می گوید که طراحی سایت ریسپانسیو برای پیکربندی موبایل توصیه می شود و تا جایی پیش میرود که از طراحی وب سایت نسخه ریسپانسیو به بهترین نوع آن اشاره میکند و به موفقیت آنها اذعان می کند. داشتن دو بخش مجزا برای دسکتاپ و دستگاه های هوشمند باعث می شود که سئو بسیار قوی داشته باشید و آمار بازدید را افزایش دهید.